سفارش تبلیغ
صبا ویژن

انیس در قبر چه کسانی هستند؟

مسلم است که انیس هر انسانی در قبر، اعمال آن انسان می باشد.

در کتاب اربعین قاضی رحمت الله علیه منقول است که از شیخ بهایی نقل می فرماید: رفیقی در قبرستان اصفهان داشتم که همیشه بر سر مقبره ای مشغول عبادت بود و شیخ گاهی به دیدنش می رفته است. روزی از او سؤال می کند که از عجایب قبرستان چه دیده ای؟

فرمود: روز قبل در قبرستان جنازه ای را آوردند و در این گوشه دفن کردند و رفتند. هنگام غروب بوی گندی بلند شد و مرا ناراحت کرد. ناگاه هیکل ترسناکی را دیدم که بوی گند از او بود. این صورت وحشتناک بر سر آن قبر ناپدید شد. مقداری گذشت بوی عطری بلند شد که در عمرم چنین بوی خوشی استشمام نکرده بودم. در این هنگام صورت زیبایی آمد و بر سر همان قبر ناپدید شد. مقداری گذشت دیدم صورتی زیبا از قبر بیرون آمد ولی زخم خورده و خون آلود است. گفتم: پروردگارا! به من بفهمان این دو صورت چه بود؟ به من فهماندند که آن صورت زیبا اعمال نیکش بود و آن هیکل ترسناک کارهای بدش است و چون اعمال بدش بیشتر از اعمال خوبش بود در قبر مؤنسش شد تا که اعمالش پاک گردد تا نوبت صورت زیبا برسد.                                                      منبع:عذاب های قبر/ مؤلف: محمد حسین محمدی

 


نوشته شده در  جمعه 90/5/28ساعت  1:54 صبح  توسط مهتاب 
  نظرات دیگران()

فواید اعجاب انگیز زیارت عاشورا

حسین(ع) زیباترین واژه هستی
حسین(ع) خون خدا و پسر خون خدا
حسین(ع) یعنی عشق، عشق به همه خوبی ها
حسین(ع) شخصیتی است که خداوند در روز عرفه نخست به زائران سیدالشهداء نظر می کند بعد به زائران خانه خودش
حسین(ع) شخصیتی است که خداوند ثواب زیارت قبر شش گوشه او را از زیارت خانه خودش بیشتر و افزونتر قرار داده است  .


حضرت امام صادق(ع) فرموده: هرکس بوسیله خواندن زیارت عاشورا، جدم حسین(ع) را زیارت کند " چه از راه دور یا نزدیک" به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد  .

چند نکته در رابطه با این حدیث قابل ذکر می باشد  :

اول اینکه گوینده مطلب یک امام معصوم است، بنابراین خیلی قابل اهمیت می باشد.


دوم اینکه امام معصوم قسم می خورد که این تأکیدی براینکه حتماٌ حاجت این شخص را خداوند خواهد داد.


سوم اینکه می توان در صورتی که امکان نداشته باشد از نزدیک امام حسین(ع) را بوسیله خواندن زیارت عاشورا زیارت کند، از راه دور این کار را انجام دهد.

چهارم اینکه حاجات مادی و معنوی بوسیله این زیارت توسط خداوند برآورده می گردد.

برای رسیدن به مقام قرب الهی نیز وسائل گوناگون وجود دارد ولی وسیله مطمئن، راحت، سریع و ... برای رسیدن به خداوند عشق به امام حسین(ع) می باشد.

با عشق و ارادت به سالار شهیدان کربلا می توان سریعتر و مطمئن به هدف رسید.

برای رسیدن به محبت و عشق و علاقه امام حسین(ع) نیز راههای گوناگون وجود دارد ولی راهی که سریعتر انسان می تواند بوسیله آن به بارگاه امام حسین(ع) راه یابد، و جزو شیفتگان و عشاق سیدالشهداء گردد، از طریق خواندن زیارت عاشورا و خصوصاٌ مداومت به خواندن این زیارت شریف می باشد.


دلایل مختلفی برای اثبات این ادعا وجود دارد که عبارتند از :

1.
زیارت عاشورا از احادیث قدسی می باشد. روایت صفوان در مورد زیارت عاشورا بیان کننده این امر است که جبرئیل امین این زیارت را از طریق خداوند متعال برای پیامبر(ص) قرائت نمود و این زیارت از طریق معصومین به امام باقر(ع) رسید و از طریق این امام معصوم به دست شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) رسیده است.

2.
ائمه ما شیعیان خصوصاٌ امام زمان(ع) تأکید به خواندن و مداومت به خواندن این زیارت شریف داشته اند، چنانچه در ملاقاتی که سید رشتی با امام زمان(ع) داشته اند، امام زمان به سید رشتی می فرمایند: که چرا عاشورا نمی خوانید و بعد سه بار می فرمایند عاشورا، عاشورا، عاشورا.(مفاتیح الجنان- شیخ عباس قمی)

3.
علماء وبزرگان ما نیز برخواندن عاشورا و مداومت به آن تأکیدفراوان داشته اند و خود نیز این کار را انجام می داده اند و یکی از علل موفقیت اکثر بزرگان و علماء خواندن زیارت عاشورا بوده است.

چه بسیار زیبا است که انسان در هر زوز صبح 5 دقیقه از وقت خود را برای سالار شهیدان و زیارت عاشورا قرار دهد. چه صبح و روز زیبائی خواهد بود روزی که با نام و یاد عزیز زهرا(س) شروع شود.

مطوئن باشید که امام حسین(ع) جواب سلام شما را می دهد. فقط باید دلت را پاک کنی تا جواب سلام امام را بشنوی و یقین داشته باشید که جواب سلام را امام حسین(ع) می دهد، چون جواب سلام واجب است و امام معصوم محال است ترک واجب نماید. فقط باید گوش ما شنوا و لایق شنیدن جواب سلام ایشان باشد.

ائمه و زیارت عاشورا :

"
امام محمد باقر(ع) به علقمه فرمود: پس از آنکه به آن حضرت با سلامی اشاره کردی، دو رکعت نماز بخوان و سپس زیارت عاشورا را بخوان. هنگامی که این زیارت را خواندی در حقیقت او را به چیزی خواندی که هر کس از ملائکه که بخواهند او را زیارت کنند، به آن می خوانند و خداوند برای تو هزار هزار حسنه می نویسد و از تو هزار هزار سیئه محو می نماید و تو را هزار هزار مرتبه بالا می برد و همانند کسانی می باشی که در رکاب آن حضرت به شهادت رسیدند. حتی در درجات آنها هم شریک می شوی. " (کامل الزیارات- ص 74)


"
امام صادق(ع) به صفوان می فرماید: زیارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت کن، به درستی که من چند خیر را برای خواننده آن تضمین می کنم، اول زیارتش قبول شود. دوم سعی و کوشش او شکور باشد. سوم حاجات او هرچه باشد از طرف خداوند بزرگ برآورده شود و نا امید از درگاه او برنگردد زیرا خداوند وعده خود را خلاف نخواهد کرد." (بحارالانوار-جلد 98-ص 300(


"
در روایت دیگر می خوانیم: اگر مردم می دانستند زیارت امام حسین(ع) چه ارزشی دارد، از شدت شوق و علاقه می مردند و حسرت رسیدن به آن پاداش ها، جسم و روح آنها را پاره پاره می کرد." (بحارالانوار-جلد 101 –ص 18(

 در احادیث دیگرز از معصومین تأکید بر زیارت امام حسین(ع) کرده اند که نمونه ای ازآنها ذکر می گردد:

- زیارت امام حسین(ع) مثل زیارت خدا در عرش اوست.

- زیارت امام حسین(ع) بر هر مؤمنی که اقرار به امامت ایشان داشته باشد، واجب است.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 69(

- کسی که امام حسین(ع) را تنها برای رضا و خوشنودی پروردگار، و نه برای کسب شهرت زیارت کند، خداوند تمامی گناهان او را پاک می کند.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4(

- اگرکسی بدون عذر موجه امام حسین(ع) را زیارت نکند، از اهل آتش خواهد بود.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4
(

-
کسی که امام حسین(ع) را زیارت نکند شیعه اهل بیت نیست.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4(

 

 

 


نوشته شده در  جمعه 90/5/28ساعت  1:10 صبح  توسط مهتاب 
  نظرات دیگران()

عبدالکریم خثعمی روایت نموده که گفت به حضرت صادق علیه السلام عرض کردم : قائم چند سال سلطنت می کند ؟

حضرت فرمودند : روزها و شبها آن قدر طولانی می شود که هر سال زمان او به قدر ده سال شما است ، لذا مدت سلطنت حضرت به حساب سال شما هفتاد سال خواهد بود. موقعی که آمدن او نزدیک شود ، در ماه جمادی الاخر و ده روز از ماه رجب چنان باران می بارد که مردم مثل آن را ندیده باشند ، و با آن باران خداوند گوشت و بدن مردگان مومنین را در قبرهایشان می رویاند . گویا من آنها را می بینم که می آیند و خاک موهای سر خود را می تکانند .

منبع : قصص الظهور ( داستانهایی از ظهور آل محمد ) تالیف ؛ قاسم میرخلف زاده


نوشته شده در  شنبه 90/5/22ساعت  10:35 صبح  توسط مهتاب 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
مقام رضا را ...
حکم مس اسم جلاله
خاطرات تلخ!!!
مسبحات!
اگه میخای شفاعت کننده باشی،بخون!!!!
[عناوین آرشیوشده]